Když si český architekt a designér Bořek Šípek usmyslel, že by světu za každou nespravedlivě popravenou osobnost "vrátil" jednu skleněnou vázu, žil ještě v Amsterdamu a neměl sklárnu v Novém Boru. Právě tam Šípek poslední dva měsíce vytvářel sedm váz.

První z nich převezme americká písničkářka Joan Baezová. Organizace Amnesty International dnes na slavnostním večeru v Berlíně vyznamená dvě osobnosti cenou za lidská práva zvanou Ambassador of Conscience Award. Ocenění, jež roku 2003 obdržel také Václav Havel, letos "jako bonus" doprovází právě Šípkovy vázy. Tu druhou dostane čínský disident a umělec Aj Wej-wej, jenž má však od tamních úřadů zakázáno cestovat. Cenu a vázu tak v Berlíně převezme jeho malý syn.

Šípek pojal tvorbu váz jako ucelený projekt, který chce představit v USA. Shodou okolností v době, kdy soud v americkém státu Massachusetts udělil nejvyšší trest bostonskému atentátníkovi Carnajevovi.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.