Když u ní Slovenské národní divadlo před několika lety objednalo operu, skladatelka Ľubica Čekovská přemýšlela nad několika tématy. Ale ne dlouho. Rychle si uvědomila, že se v úvahách stále vrací k románu Oscara Wildea z roku 1891 Obraz Doriana Graye.

"A hned od začátku jsem věděla, že Grayův obraz v opeře nebude znázorněný jen vizuálně, ale i hudebně," říká Čekovská před dnešním uvedením opery v Národním divadle v rámci festivalu Pražské jaro. "To, co uvidíte, také uslyšíte," slibuje autorka opery nazvané Dorian Gray.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.