Pro prezidenta, ČSSD, komunistickou opozici i některé nevládní organizace byl zákon o prokazování původu majetku dlouho něčím, co má vymýtit korupci v Česku. Kabinet Bohuslava Sobotky se jeho návrhem bude zabývat na svém pondělním zasedání. Už teď je ale jasné, že ke stoprocentnímu zdanění sporných příjmů, po kterém volal ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier či premiér Sobotka, nedojde.

Návrh ministerstva financí totiž počítá s tím, že člověk nebo firma, u níž finanční správa prokáže nezdaněný majetek, z něj bude muset státu splatit, včetně penále, maximálně 38procentní daň. "Nejvyšší soud nám naznačil, že vyšší sazba na majetek s neprokázaným původem nemá šanci, daň nemůže být sankce," řekla náměstkyně ministra financí Simona Hornochová. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.