Spolupráce českých a čínských firem nabírá na obrátkách. Po avizovaných vstupech čínských bank na tuzemský trh a nákupech realit se přesouvá i do průmyslu. O společné výrobě s Číňany uvažuje kopřivnická automobilka Tatra. U strojírenské firmy ŽĎAS je ve hře rovnou její prodej.

Na možná jednání jako první upozornil na svém třídenním výjezdu po Olomouckém kraji prezident Miloš Zeman. "Prezident by měl přijímat, což pravidelně dělám, zahraniční delegace, včetně podnikatelských delegací. Abych uvedl jediný konkrétní příklad, tak před několika dny jsem přijal čínskou podnikatelskou delegaci, která kupuje ŽĎAS ve Žďáru nad Sázavou a která kupuje slavnou automobilku Tatra. Ta vyrábí zatím asi tisíc vozů ročně a Číňané nabízejí, že zvýší její výrobu na deset tisíc vozů ročně, což znamená opět přírůstek pracovních sil," řekl prezident.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.