Od našeho zpravodaje v Benátkách – Bienále umění v Benátkách se ještě pořádně nerozběhlo, když do ruského pavilonu vtrhli ukrajinští performeři a v uniformách s nápisem "Jsme tu na dovolené" provedli symbolickou anexi budovy. Tentýž den policii znepokojil projekt Islanďanů, kteří si v Benátkách pronajali odsvěcený kostel, přestavili jej na mešitu a na fasádu se pokusili napsat "Allahu akbar". A tak se stalo, že na zahájení největší umělecké akce roku, jejíž návštěvnost dosahuje až 400 tisíc lidí, nebyl před týdnem nejviditelnější příjezd celebrit Kanyeho Westa či Cate Blanchettové, ba ani luxusních jachet nejbohatších sběratelů umění světa − neměli totiž s sebou politický manifest.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.