První konopná lékárna v Londýně otevře v pátek ve čtvrti Crown Road. Český výrobce produktů založených na konopí Carun Pharmacy v ní nabídne zdravotnické, kosmetické a potravinové produkty z léčivého konopného extraktu. Firma si klade za cíl "vrátit rostlinu konopí mezi lidi" a vytvořit podobný koncept, jako je v České republice.

"Cítím se neuvěřitelně nadšený, že otevíráme první konopnou lékárnu ve Velké Británii, a máme další velké plány. Nic takového tu doposud nebylo. Lidé chtějí žít zdravě a zájem je obrovský," řekl generální ředitel společnosti Carun Michal Takáč. A dodává, že produkty firmy jsou vyrobené ze speciálně vypěstované odrůdy konopí zvané Carmagnola. Od marihuany se liší například tím, že obsahuje menší procento THC, tedy látky zodpovědné za psychoaktivní účinky.

"Tisíce lidí konopné výrobky v Británii zajímají a Londýn je určitě to pravé místo. Věřím, že se budeme úspěšně rozšiřovat, protože britský trh má obrovský potenciál," vyjádřil se k otevření lékárny Jiří Stabla, zakladatel konceptu konopných lékáren z České republiky a společnosti Carun.

V současné době je Carun Pharmacy jediným českým výrobcem zdravotnických prostředků z konopí. Firma působí na trhu pět let.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru