Zbrojařské firmy působící v České republice dosáhly v minulém roce rekordních exportních výsledků. Do zahraničí zamířily výrobky v hodnotě 11,8 miliardy korun. Jde přitom o reálný export, což znamená, že tato statistika vývozu vojenského materiálu je již očištěna o exporty produktů, které pak byly následně dovezeny zpět.

V praxi jsou to například komponenty pro obrněné vozidlo Pandur, které se nejdříve vyvezly do Rakouska a hotový výrobek následně zamířil zpět.

Odhad celkové bilance za rok 2014 vypracovala tuzemská Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu. Přesné výsledky budou oznámeny až v červnu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Do zahraničí loni zamířily české zbrojní výrobky v hodnotě 11,8 miliardy korun.
  • Tato statistika je již očištěna o exporty produktů, které pak byly následně dovezeny zpět.
  • Také letošní rok bude pro tuzemské podniky znamenat další navýšení exportní bilance.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.