Plavání jako povinné součásti výuky na prvním stupni by se nebránili ředitelé základních škol. A to ani v menších obcích, kde by bylo takové opatření spojené s dojížděním leckdy i v řádu desítek kilometrů. Právě doprava je největším problémem, který bude v případě zavádění nového předmětu potřeba vyřešit. Neřešitelný však není.

Podle ministerstva školství nabízí v Česku plavání více než 90 procent škol a v drtivé většině musejí dopravu dětem platit rodiče. Podle zkušeností ředitelů to ale zásadní překážka není, o plavání zájem je. Potvrzuje to i Alena Bačíková z východočeských Častolovic. Děti z tamní základní školy už několik let dojíždějí do bazénu v dvacet kilometrů vzdálené Dobrušce. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.