Česká pobočka ING Bank, která patří k menším finančním ústavům v ČR, loni vykázala čistý zisk 344 milionů korun. To je v meziročním srovnání nárůst o 64 procent.

Celková výše aktiv banky klesla loni o více než dvě procenta na 133,4 miliardy korun. Na tiskové konferenci o tom informoval šéf tuzemské pobočky ING Bank Jaroslav Vittek. 

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

"Velmi kvalitní hospodářské výsledky české pobočky potvrzují její stabilitu a závazek dlouhodobého působení na lokálním trhu. Obě naše aktivity, které máme v ČR, tedy služby pro podniky a pro obyvatelstvo, byly loni ziskové," uvedl Vittek.

V celkových aktivech banky tvoří největší položku vklady na spořicím účtu ING Konto. Celkový objem peněz na tomto účtu loni meziročně stoupl o 2,2 miliardy na 87,5 miliardy korun.

V letošním roce podle Vitteka pokračuje v případě hospodaření pozitivní trend. "I letos očekáváme, že skončíme v zisku," uvedl bez podrobností.

V oblasti služeb pro drobné klienty se banka chce nadále soustředit na zhodnocování peněz klientů, tedy na spoření a investice. V případě podniků se banka bude nadále soustředit na velké lokální i mezinárodní firmy, finanční instituce a příležitosti v oblasti specializovaného strukturovaného financování. "V ČR chceme být specializovanou bankou, ne univerzální," dodal Vittek.

Banka podle něj neplánuje v letošním roce rozšíření počtu poboček. "Naše strategie je být on-line digitální banka, tedy mobilní a internetové bankovnictví," uvedl šéf banky.

ING Bank ČR je součástí nizozemské skupiny ING Group. V Česku působí od roku 1992.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru