Když přijdu ráno do práce, tak se z pana Veselky stávám panem profesorem Veselkou. Nicméně pacienti, kteří si přejí být maximálně zdvořilí, mě raději oslovují "pane docente". Zní to prý lépe a docent je některými chápán jako vyšší šarže než profesor. Nejzajímavější byl v této souvislosti dopis, jehož pisatel mne v úvodu oslovil "pane docente a profesore". Nic jasnějšího prokazujícího českou tendenci k titulomanii neznám.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Pan prezident se před několika dny rozhodl neudělit titul profesora třem docentům.
  • Akademická obec se bouří a mluví o omezování svých práv.
  • Problém je v tom, že současný stav dává akademikům trochu více, než by jim zřejmě mělo patřit.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru