Evropská unie chce zastavit uprchlické lodě, které směřují k jejím břehům, už u pobřeží Libye. A to i za pomoci zbraní. Federica Mogheriniová, vysoká představitelka EU pro zahraniční politiku, se pro to včera snažila získat schválení od OSN. Unii to však může zatáhnout do bojů s libyjskými radikálními islamisty.

Zároveň Evropská komise plánuje, že jednotlivé členské země budou přijímat běžence i z táborů mimo Evropu. Uprchlíci by tak nemuseli riskovat cestu přes moře. Jednotlivé státy unie by si je měly mezi sebou "rozdělovat" podle zvláštního klíče. Znamenalo by to, že do Česka by se tak dostalo více uprchlíků. 

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.