Malá Vendulka Chalánková v kostkovaném kabátku se na fotografiích zaraženě dívá do útrob právě vyvrženého vepře, visícího na hácích. Kolem se rojí natěšení chlapi, jak to při vesnické zabijačce bývá. O nějakých třicet let později, v roce 2015, už jako všestranná umělkyně namaluje Vendula Chalánková sérii obrazů nazvaných Abstrakce. Na plátnech o rozměrech 145 × 145 centimetrů je kabanos s hořčicí, tlačenka s cibulí, krajíc chleba se salámem… Autorka se netají tím, že se pod vlivem dětského zážitku stala vegetariánkou. Cyklus fotografií Zabijačka i obrazy jídla jako abstrakce jsou k vidění na její velké pražské výstavě, která právě probíhá v galerii Dvorak Sec Contemporary.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.