Byl první, kdo fotil dnes již legendární newyorskou hiphopovou skupinu Beastie Boys. Je podepsaný pod poslední fotografií Andyho Warhola. Počátkem tisíciletí se celebrity jako Angelina Jolie nebo Leonardo DiCaprio rvaly o místo před jeho objektivem.

Není divu. Portrét od Davida LaChapella měl tehdy ve světě krásných a slavných minimálně stejnou hodnotu jako Oscar či Grammy. Bez něj jste prostě neměli šanci stát se plnohodnotným členem první ligy marnivosti. A toho si byli dobře vědomi i plašší jedinci jako Kurt Cobain, Michael Jackson nebo majitel známého nakladatelství Benedikt Taschen, který se LaChapellem nechal zvěčnit v sadomasochistické póze a s odhaleným pozadím. "Peníze sice tekly proudem, ale já se začal cítit jako nějaká servisní služba pro celebrity," říká dnes LaChapelle, který se v roce 2006 znenadání rozhodl se vším praštit a odstěhovat se do bývalé nudistické kolonie na Havaji.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.