Většinou jim je pod třicet. Příslušníci generace, které někdy říkáme Y, jindy millennials. Díváme se na ně s lehkou nedůvěrou, optikou průzkumů, které tvrdí, že si chtějí - víc než generace předešlé - užívat a nikam se nehnat. Ale průzkumy často hrubě generalizují, nebo se i mýlí.

V Česku je však v této generaci dostatek lidí s nápady, které dokážou realizovat. Letos to už po osmé prokáže soutěž Nápad roku, jejíž uzávěrka se blíží - své nápady či projekty (ať už realizované, či jen rozpracované) můžete posílat do této neděle. Prezentace finalistů, které se pravidelně zúčastňuji jako porotce (časopis Ekonom z vydavatelství Economia je mediálním partnerem soutěže), patří k nejzajímavějším odpoledním roku. Jasně daný cíl a touha uspět jsou nakažlivé substance nabíjející energií i skeptického čtyřicátníka z "generace X".

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru