Orson Welles. Člověk sopka. Muž přeplněný energií a nápady, které ovšem jen výjimečně dostávaly šanci k realizaci. Ale když už si vybojoval důvěru lidí ("Absolutní důvěru jsem měl jen jednou, při natáčení Občana Kanea, nevím, proč už pak nikdy nepřišla," tvrdil Welles), kteří do jeho filmového či rozhlasového projektu vložili peníze, stálo to za to. Jako Občan Kane – považovaný odborníky i milovníky kinematografie za nejlepší film všech dob.

Nebo Válka světů – největší mediální mystifikace historie, rozhlasová "reality show", postavená na slavném díle H. G. Wellse, kterou během vysílání 30. října 1938 vzaly vážně desítky tisíc Američanů, upřímně vyděšených z toho, že v rádiu byla reportáž o přistání mimozemšťanů na Zemi.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru