Pořekadlo "důvěřuje ale prověřuj" platí v byznysu dvojnásob. Informace jsou důležité. Kde je hledat, pokud si například potřebujete zjistit údaje o vašem novém obchodním partnerovi nebo se přesvědčit o aktuálním stavu věcí u dodavatele nebo odběratele? Stát v posledních letech udělal v oblasti přístupu k informacím o firmách poměrně velký pokrok.

K řadě informací se dnes můžete dostat rychle, bezplatně a v elektronické podobě. Je ale také relevantní požádat o poskytnutí aktuálních nebo nezveřejněných ekonomických informací v rámci vedeného jednání přímo obchodního partnera.

Účetní závěrky a aktuální informace o zápisu v obchodním rejstříku

Údaje o obchodních společnostech a družstvech jsou již řadu let k dispozici na portále Ministerstva spravedlnosti ČR www.justice.cz. Zde lze získat aktuální výpis z obchodního rejstříku i historii změn.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.