Poslanci se chytli možnosti zvyšování rychlosti a odsouhlasili, že na dálnicích by bylo možné jezdit 150 kilometrů v hodině. Respektive spíš na úsecích dálnic, které jsou rovné a přehledné, a jen za dobrého počasí, což znamená, že v praxi by se tyto extra­rychlé úseky smrskly na několik málo kilometrů „bezstarostné“ jízdy. Neoficiální zdůvodnění zní, že se stejně na těchto místech (a nejen tam) jezdí rychleji, takže jde jen o to, přizpůsobit stav zákona realitě. Přesto debata o rychlosti na dálnicích i silnicích není od věci.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Poslanci odsouhlasili, že na dálnicích by bylo možné jezdit 150 kilometrů v hodině.
  • Podle statistik OECD Češi rozhodně nepatří k dobrým řidičům, i když si to bezpochyby myslí.
  • Zvýšení rychlosti proto neprospěje.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru