V obrazovém zpravodajství světových agentur si včera konkurovaly dvě události ze střední a východní Evropy. Mnoho snímků zachycovalo průjezd ruských motorkářů přes Polsko. Zatímco fotografie ze summitu představitelů EU s vedením Ukrajiny v Kyjevě se daly spočítat na prstech jedné ruky.

Svalnatí muži v kožených bundách na silných mašinách jsou jistě fotogeničtější než tři politici v kravatách, v tomto případě prezident EU Donald Tusk, předseda EK Jean-Claude Juncke a ukrajinský prezident Petro Porošenko. Jenže to také názorně ilustruje, jak jednoduše dokáže Moskva v ukrajinské krizi ovládnout evropský mediální prostor. I kdyby ze summitu v Kyjevě vzešlo něco podstatného, všichni budou beztak řešit Noční vlky. Námět, scénář a režie: Vladimir Putin.

jarvis_553eaa1ce4b0cceca37212cf.jpeg
Prezident EU Donald Tusk, předseda EK Jean Claude Juncker a ukrajinský prezident Petro Porošenko
Reuters
jarvis_553eaa1ce4b0cceca37212d3.jpeg
Prezident EU Donald Tusk, předseda EK Jean Claude Juncke a ukrajinský prezident Petro Porošenko
Reuters

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru