Více než jeden a čtvrt milionu nemovitostí určených k bydlení – bytů či rodinných domů – už v databázi cenovamapa.org je a další tisíce každé čtvrtletí přibývají. Když se jakákoli z těchto nemovitostí prodá, odborník nebo laik snadno zjistí za kolik. Data pocházejí z údajů v kupních smlouvách na katastru nemovitostí. Zmíněná webová aplikace se v únoru představila v nové verzi a odborníci si pochvalují její praktické využití. O jejích výhodách a možnostech zdokonalení debatovali účastníci kulatého stolu, který pořádaly Hospodářské noviny ve spolupráci s Deloitte Academy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Internetová aplikace lidem ukáže, za kolik se skutečně prodávají byty a domy.
  • Prodal developer nebo váš soused byt za cenu, kterou inzeroval? Dříve to bylo možné zjistit jen osobní návštěvou na katastru.
  • Dnes stačí několik kliků na webu a necelá stokoruna.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.