Ta umožnuje ve virtuálních projektových místnostech menším týmům sdílet dokumenty nebo zůstat vzájemně v kontaktu. K dispozici je zde například funkce moderátora konferenční místnosti, administrátorské funkce pro správu uživatelských účtů, nastavení pravidel přístupu, statistiky využití apod.

Zdarma dostupná varianta nabízí dvoustranné a skupinové zasílání zpráv, sdílení souborů, dvoustranné videokonference a jednání se sdílením obrazovky pro maximálně tři účastníky. Proti první fázi projektu poskytuje ještě integraci mobilního kalendáře a kontaktů nebo šifrování obsahu.

Spark je postaven na cloudové platformě Cisco Collaboration Cloud. Vedle základních služeb nabídne do budoucna v podobě placených balíčků například integraci se stávajícími vnitrofiremními aplikacemi, jako jsou adresářové služby (Active Directory), jednotné přihlašování uživatelů (Single Sign On), firemní kalendáře nebo integraci s řídícími servery pro hlasovou a videokonferenční komunikaci.

Cisco představilo také rozšiřující placené balíčky s funkcemi pro větší týmy. Balíček Spark Message rozšiřuje možnosti moderátora, umožnuje jednotné přihlašování, synchronizaci adresářů a živou podporu. Pro firmy, které potřebují pořádat videokonference až pro 25 osob nebo potřebují mít přístup ke WebEx Meeting Center nebo Enterprise Edition, je určen balíček Cisco Spark Message and Meet.

Placené balíčky budou dostupné postupně, v ČR budou k dispozici později.