Češi si nechrání mobilní zařízení

- Podle studie Kaspersky Lab a B2B International chrání čeští uživatelé antivirovým řešením 53 % svých chytrých telefonů s Androidem a 58 % tabletů s Androidem. 36 % uživatelů chytrých telefonů a 50 % uživatelů tabletů nechrání své zařízení ani pouhým heslem.

Přitom celosvětová čísla ukazují, že na mobilech a tabletech uchováváme stále více osobních dat. 18 % nechráněných chytrých telefonů s Androidem obsahuje přesně to, po čem kybernetičtí zločinci prahnou - PIN kódy platebních karet, hesla do internetového bankovnictví a další finanční data. 24 % zařízení uchovává hesla k účtům na sociálních sítích, osobním a pracovním e-mailům, VPN a další údaje.

A ačkoli je nechrání ani heslem, ukládají na ně uživatelé osobní e-maily (49 %), pracovní e-maily (18 %) a "data, která nechtějí, aby kdokoli viděl" (10 %).

Cisco s Microsoftem budují společné cloudové prostředí

- Společnosti oznámily, že společně nabídnou infrastrukturní platformu (Cisco Cloud Architecture for the Microsoft Cloud Platform), a tím poskytnou ucelené integrované řešení pro snadné budování cloudů.

Řešení propojuje Windows Azure Pack s konceptem aplikačně orientované infrastruktury (Cisco ACI). Správu nových typů služeb má zajistit integrace Microsoft System Center 2012 R2 s Cisco Unified Computing System (UCS) Manager.

Společné řešení má usnadnit a urychlit poskytovatelům cloudových služeb cestu od tradičních nabídek infrastruktury jako služby (IaaS) ke kombinovaným řešením spojujícím IaaS, platformu jako službu (PaaS) a software jako službu (SaaS), od síťových služeb a obnovy po havárii přes velká data po služby podnikových aplikací.

Huawei zveřejnila výsledky hospodaření v České republice

- Huawei zveřejnila stručnou zprávu o svém hospodaření v v ČR. Obrat firmy se v tuzemsku loňském roce zvýšil o 21 % a překonal hranici tří miliard korun (3, 03 mld.). Zisk před zdaněním se v roce 2014 zvýšil o 16 % a přesáhl hodnotu 51 milionů korun. Kromě mobilních telefonů společnost v ČR prodává prvky podnikové infrastruktury (routery, storage atd...).

Související