Společnost Asseco Solutions nahradila další z integrací systému Safír, jemuž tato softwarová společnost na konci roku ukončila podporu. Asseco totiž v roce 2012 koupilo výrobce systémů Safír firmu Arcon.

Safír byl v podniku Konradt využíván od roku 1998 jako ekonomický systém, sloužil především ke zpracování účetní a ekonomické agendy. V roce k němu společnost přidala také specializovaný systém Safír+ pro řízení výroby.

Implementace nového systému probíhala od listopadu 2014 a v současné době je ještě třeba doprogramovat externí řešení, která ulehčí běžné rutinní činnosti. Jedná se o řešení reklamací, úpravy generování měsíčního hlášení Intrastat, obalová konta a balící listy. Tato řešení jsou programována na míru dle požadavků zákazníka.

"Přesto, že je ještě část implementace před námi, lze již nyní hodnotit pořízení systému Helios Orange kladně," konstatuje Radim Straka, jednatel společnosti Konradt, a dodává: "Většina užívaných funkcí znamená či může znamenat vylepšení proti předchozímu informačnímu systému. Velkou výhodou Helios Orange je možnost využití nástrojů přizpůsobení a také celková dostupnost uživatelských řešení."

Konradt ve svém podniku využívá výkonné obráběcí stroje a nástroje pro CNC frézování a CNC soustružení. Nabízí montážní práce zahrnující kompletaci a dodávku funkčních celků včetně obráběných a předběžně montovaných odlitků.

Související