Pokud by existovala soutěž, v níž by země soupeřily o to, která najde víc důvodů, proč nečerpat peníze z fondů Evropské unie, Česká republika by se umístila na prvních místech. Stačí vzpomenout služební zákon nebo takzvanou EIU (vyhodnocení vlivu na životní prostředí), které se legislativně řešily na poslední chvíli a výsledek podle toho vypadá. Novou brzdu, kterou je nový monitorovací systém evropských fondů, ovšem tak „jednoduše“ – tedy legislativou jakkoliv pochybné kvality, která se musí schválit, jinak… cokoliv – pořešit nepůjde.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Česko pořád čeká na schválení operačních programů.
  • Ty ale nemohou být schválené, pokud neprojde monitorovací systém.
  • A ten zjevně v pořádku není.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru