Pozice Hillary Clintonové do amerických demokratických primárek se zdá být neotřesitelná. Vlak její prezidentské kandidatury bude těžké zastavit. To ale neznamená, že podél cesty by nebyly vůbec žádné možné pasti. Spojené státy v současné době jednají jak o transpacifické zóně volného obchodu (TPP), tak o obchodním a investičním partnerství s Evropskou unií (TTIP). Progresivní a velmi silná frakce demokratické strany je ale známa svým velmi kritickým postojem k ekonomické globalizaci a jejím projevům, včetně úmluv o zónách volného obchodu. Trnem v oku jim tak je nejen Severoamerická zóna volného obchodu (NAFTA), ale i sjednávané smlouvy TPP a TTIP. V perspektivě progresistů přináší volný obchod zisky jen nadnárodním korporacím a vede ke ztrátě pracovních míst v USA. Výsledkem tohoto pohledu pak je zatvrzelé odmítání smluv o volném obchodu jako takových.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru