Ze zemí platících eurem přicházejí v posledních měsících příznivé ekonomické zprávy. Spotřebitelům se zlepšuje nálada, více utrácejí, k čemuž jim pomáhají nízké ceny ropy. Není proto divu, že západoevropské akcie rostou prudce vzhůru. Od počátku roku vzrostl německý index DAX o vysokých 25 procent, celoevropský index Stoxx Europe 600 pak o více než 20 procent! Velmi slušně si vede i dlouho spící burza v Praze, která je od začátku roku téměř o 12 procent výše.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Spotřebitelům ze zemí, kde se platí eurem, se zlepšuje nálada. Více utrácejí, k čemuž jim pomáhají nízké ceny ropy.
  • Od počátku roku vzrostl německý index DAX o vysokých 25 procent, celoevropský index Stoxx Europe 600 pak o více než 20 procent.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru