Miloš Zeman

prezident

Na svých výjezdech po regionech dokola opakuje, že veřejnoprávní televize neplní svou funkci, a podporuje návrh, aby proto dostávala méně peněz. ČT podle něho špatně referuje o válce na Ukrajině.

Jan Veleba

senátor

Šéf Strany práv občanů přišel první s nápadem vzít ČT peníze. Kavčí hory jsou podle něho hlásnou troubou TOP 09, která neobjektivně a nedůstojně informuje o hlavě státu.

Andrej Babiš

ministr financí

Podle šéfa hnutí ANO je Česká televize černou schránkou, protože není vidět do jejího hospodaření. To chce změnit, a pokud se ukáže, že ČT plýtvá, plánuje snížit koncesionářské poplatky.

Martin Komárek

poslanec ANO

Bývalý novinář je expertem Babišova hnutí na média vede volební výbor, který volí kandidáty do Rady ČT. Po radních chce, aby více koukali pod ruce generálnímu řediteli.

Jaroslav Dědič

šéf Rady ČT

Někdejší mluvčí ministra financí Bohuslava Sobotky nyní post v radě obhajuje. Stojí za ním především Sobotkova ČSSD. V ČT vidí chyby, ale dnes do ní nechce společně s politiky kopat.

Bohuslav Sobotka

premiér

Nyní je v roli ochránce ČT, stojí proti svým soupeřům Babišovi a Zemanovi. Chce silnou nezávislou televizi v době, kdy většinu médií mají v rukou podnikatelé v čele s politikem Andrejem Babišem.