Když v lednu roku 1896 odehrála Česká filharmonie svůj první koncert pod vedením Antonína Dvořáka, slavila Česká spořitelna 70. narozeniny. První historický koncert filharmoniků byl i připomínkou působení spořitelny v českých zemích: uskutečnil se v Rudolfinu, které se ke svým padesátinám v roce 1875 spořitelna rozhodla vystavět a věnovat národu k provozování hudby a výtvarného umění. Novorenesanční budova na východním břehu Vltavy, na Rejdišti, byla podle architektonického návrhu Josefa Zítka a Josefa Schulze dokončena v roce 1881 a o tři roky později byla zpřístupněna i koncertní (dnes Dvořákova) síň.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.