Včerejší smrt nositele Nobelovy ceny za literaturu Güntera Grasse opět zmedializovala hladinu, která kolem něho nikdy nebyla klidná. Texty, jež po sobě německý spisovatel zanechal, mají mnoho neuhýbavých vrstev, stejně jako jeho kontroverzní život. Naočkován kompozicí Grimmelshausenova spisu ze 17. století Simplicius Simplicissimus Grass ve svých knihách navíjel autobiografické a historické prvky. Když se nit příběhu přetrhla, navazoval jinou. Kalkuloval, jak co nejšetrněji být se svými hrdiny – aby jim bylo dovoleno přežít. Co stojí v knize, je pravda jenom v knize.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.