V pracovně více než osmdesátiletého profesora Roberta Aumanna na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě vládne pracovní nepořádek. Stůl je pokrytý papíry, takže téměř není kam si položit hrnek s kávou, a na tabuli vzadu, na kterou nositel Nobelovy ceny za ekonomii čas od času ukazuje, jsou matematické rovnice a náčrt japonsko-amerického bojiště v Pacifiku za druhé světové války. Profesor Aumann, který se právě vrátil z přednášky studentům, mluví o svém novém článku a ten je, jak jinak, o válce.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Na Ukrajině Západ zbytečně vyprovokoval Rusko, když vstoupil do jeho sféry vlivu, soudí jeden z největších žijících teoretiků válek Robert Aumann.
  • Nositel Nobelovy ceny za teorii her zároveň zdůrazňuje, že chtějí-li západní země Moskvu zadržet, musejí jí hrozit srozumitelně a myslet to vážně.
  • Historie totiž ukazuje, že právě plané hrozby a nejasná vyjádření vedou k válkám. Tu v historii nejničivější tak například podle Aumanna způsobil britský premiér Chamberlain.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.