Od našeho spolupracovníka z Paříže – Po patnácti letech je v Paříži opět k vidění tvorba jednoho z nejvýznamnějších konceptualistů současnosti Bruce Naumana. Jeho výstava ve Fondation Cartier je sice téměř minimalistická, ale svým způsobem ojedinělá. Poněkud paradoxní je, že v rozlehlých výstavních prostorách stačí pouhých šest děl tohoto třiasedmdesátiletého Američana, dostatečně svůdných a zneklidňujících, aby odpověděly na otázku, co je dnes moderní umění, jakou úlohu v něm hraje lidské tělo, zvuk, gesto, opakování, čas i násilí. Zda je tzv. konceptuální umění už uzavřenou kapitolou, či stále ještě živou vodou, která umožňuje lépe chápat a prožívat současný svět, jehož ozvěny šumí i za obrovskými skleněnými tabulemi přilehlého bulváru Raspail.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.