Michelinská "doporučení"

Nedávno se Gourmetguru v restauraci nudil, a tak z dlouhé chvíle surfoval webovými stránkami průvodce Michelin. A byl skutečně překvapen. Vedle klasických hvězdičkových restaurací a také těch, které obdržely Bib Gourmand, tedy s nadsázkou řečeno "malou hvězdičku", je v přehledu pro rok 2015 i seznam míst, jež dostala tzv. doporučení. Tyto restaurace dostávají nálepku na dveře, a přestože nemají ocenění, mohou se jejich majitelé pyšnit tím, že jsou na mapě.

Namátkou jmenujme třeba Lubo Mikuše za Atelier Red & Wine nebo Paula Daye, jenž se dostal do průvodce se svým bistrem Maso a kobliha prakticky vzápětí po jeho otevření. Gourmetguru je však poněkud zaskočen z toho, že zatímco v Praze prolezli inspektoři skoro cokoli, mimopražské restaurace v jejich "české nabídce" chybí. Což je extrémně nefér určitě třeba vůči Slowpeci, brněnskému Pavillonu a určitě i několika dalším restauracím.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.