Necelý měsíc zbývá do britských parlamentních voleb a průzkumy ukazují vyrovnaný souboj mezi vládnoucími konzervativci a opozičními labouristy. Premiér David Cameron se tak velmi snaží přesvědčit obyčejné voliče, že je jedním z nich, že se nenarodil, jak se v Británii říká, „se stříbrnou lžičkou v puse“. Včera s dětmi na základní škole ve Westhoughtonu mu to šlo. O den dříve, když mu jeden z voličů nabídl hot dog, se ale prozradil. „Jen takové monstrum, jako je Cameron, si na hot dog vezme vidličku a nůž,“ zněl jeden z četných tweetových vzkazů, kterými voliči ohodnotili premiérovy vybrané způsoby. Mít šlechtické předky, bohaté rodiče, Eton College a Oxford, to už se na jednom podepíše. Možná by měl premiér zkusit nějaký vhodný přízvuk, třeba fanouška Chelsea. Nebo se poradit s Milošem Zemanem, jak se stát člověkem z lidu.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru