V klasické komedii Sluha dvou pánů se sluha Truffaldino nechá zaměstnat u dvou pánů. Z toho vyplývá spousta komických situací. Podobné to má teď ministr financí Andrej Babiš ve sněmovně při projednávání podpory biopaliv, která slouží i státu i jeho holdingu Agrofert. A už to létá. Bestie Agrofert, Goebbels Kalousek… Pro samotný spor o zjevný střet zájmů ministra bychom ale neměli zapomínat ani na to podstatné – budoucnost samotných biopaliv.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Zákon podporuje dál daňové zvýhodnění biopaliv, ač například Německo už před dvěma lety zvýhodnění bionafty omezilo.
  • Zákon obsahuje přílepek, kdy se ke spotřební dani přidává novelizace zákona o ochraně ovzduší.
  • Pro střet zájmů Babiše bychom ale neměli zapomínat na samotná biopaliva.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru