Pro sedmatřicetiletého právníka a člena předsednictva Úsvitu přímé demokracie Josefa Pisaka bylo září 2013 šťastným obdobím. Koupil si firmu Celsianus, která ten samý měsíc získala výhodný dlouholetý kontrakt právě od Úsvitu. Za čtyřleté volební období má společnost za právní, analytické a legislativní služby inkasovat kolem 60 milionů korun. Tedy polovinu všech peněz, které nejmenší parlamentní strana dostane od státu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Devítičlenná strana Úsvit mířila po volbách s příjmem 122 milionů korun od státu k veleúspěšnému politickému byznysu.
  • Teď si straníci, z nichž většina čerpala alespoň část partajních peněz, nemohou přijít na jméno. Úsvit i jeho poslanecký klub se rozpadají.
  • O hospodaření hnutí s penězi se zajímá na základě trestního oznámení Tomia Okamury policie.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.