V současném bezbřehém světě výtvarného umění se syrový amatérský styl art brut jeví jako velmi přístupné a zřejmé sdělení. Jeho autorům se totiž dá opravdu všechno věřit.

Pojem art brut pro umění psychicky handicapovaných autorů zavedl francouzský malíř Jean Dubuffet v roce 1945 a od té doby se stalo předmětem sběratelské vášně napříč kontinenty. Dnes je jeho definice velmi volná – právě proto, že je tato tvorba neklasifikovatelná, bez záměru a vědomého směru, navíc vždy překvapivá. Její autoři se sami nepovažují za umělce a často žijí na okraji společnosti. Jde ale o solitéry, pro něž je kreativní činnost někdy až obsesí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.