V kodaňské národní knihovně zvané Černý diamant se za měsíc sejde světová elita neurovědců. A jednou z nejdůležitějších postav galavečera bude i Karel Svoboda, biofyzik českého původu, který společně s dalšími třemi kolegy z Německa a USA převezme z rukou dánského korunního prince Frederika ocenění zvané Brain Prize. Zároveň si mezi sebou rozdělí milion eur.

"Je úžasné, když se vám dostane takového uznání," říká Svoboda. V jeho oboru se už výš jít nedá, Brain Prize je taková Nobelovka pro vědce studující mozek.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.