Výkon českého finančního sektoru se v roce 2014 poprvé po devíti letech propadl. Hodnota nově vytvořených služeb v něm klesla o celá tři procenta. Naopak výkonnost ekonomiky jako celku podle takzvané hrubé přidané hodnoty se oproti předchozímu roku zvedla o 2,6 procenta.

Podle Jakuba Seidlera, hlavního ekonoma ING Bank, jsou hlavním viníkem loňského propadu odvětví, které se na výkonu domácí ekonomiky podílí necelými pěti a půl procenty, pojišťovny. „Pojišťovnám se loni zisk propadl meziročně o více než třicet procent. Tento nepříznivý vývoj táhlo hlavně neživotní pojištění, ve kterém došlo ke skokovému nárůstu rezerv na budoucí pojistná plnění,“ vysvětluje Seidler.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.