Jaké knihy máte právě teď na nočním stolku?

Několik knížek, jež hledají odpovědi na otázku, kterým směrem se má západní společnost vydat, abychom neztratili svobodu. Myslím, že spolehlivou směrovkou je snaha dodržovat Desatero, a právě o tom mudruje ve stejnojmenné knize Jan Milíč Lochman. Další je 150 let starý Bakuninův text Bůh a stát a také knihy Rudolfa Steinera. V nich osobně nacházím východisko, mocným pomocníkem je mi umění. S tím souvisí Dusivá kultura od Jeana Dubuffeta a bestseller Richarda Floridy The Rise of the Creative Class. A v tašce mám rozhovor Viktora Frankla s Pinchasem Lapidem Bůh a člověk hledající smysl.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Jiří Wald, zakladatel firmy Mucos Pharma CZ, s. r. o., obdivuje moudrost Jana A. Komenského.
  • Rozesmál ho ale Harry G. Frankfurt a jeho kniha On Bullshit.
  • Na večeři bych šel rád s Krystynou Wanatowiczovou, protože ho zajímá, jak vznikala její kniha Miloš Havel, český filmový magnát.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.