Až do loňské zimy panoval relativní klid. Pak ale Rusko vtrhlo na ukrajinský Krym, anektovalo ho, a vydalo se tak na novou cestu agresivní politiky. „Když USA mohly Mexiku sebrat Texas, proč my nesmíme připojit Krym?“ citoval jeden z novinových titulků prezidenta Putina.

Hlasujte v Novinářské ceně

Tento článek vyšel ve speciálu Hospodářských novin o Rusku a spolu se svým autorem Ondřejem Soukupem byl nominovaný na Novinářskou cenu. Hlasovat pro něj můžete ZDE.

Speciál o Rusku

Ještě před půldruhým rokem by se takové výroky zdály jako vtip. Jenže pak ruská rozpínavost vygradovala konfliktem na východní Ukrajině, při němž umírají lidé.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.