Až do loňské zimy panoval relativní klid. Pak ale Rusko vtrhlo na ukrajinský Krym, anektovalo ho, a vydalo se tak na novou cestu agresivní politiky. „Když USA mohly Mexiku sebrat Texas, proč my nesmíme připojit Krym?“ citoval jeden z novinových titulků prezidenta Putina.

Hlasujte v Novinářské ceně

Tento článek vyšel ve speciálu Hospodářských novin o Rusku a spolu se svým autorem Ondřejem Soukupem byl nominovaný na Novinářskou cenu. Hlasovat pro něj můžete ZDE.

Speciál o Rusku

Ještě před půldruhým rokem by se takové výroky zdály jako vtip. Jenže pak ruská rozpínavost vygradovala konfliktem na východní Ukrajině, při němž umírají lidé.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.