V Turecku jako by se včera zastavil čas. Opuštěné tramvaje uprostřed křižovatek, vypnuté semafory či černé obrazovky počítačů. Téměř polovinu Turecka ochromil masivní výpadek elektřiny. Do tmy se ponořily kanceláře, nákupní centra i domovy ve více než 40 z 81 tureckých provincií. Hasiči vyprošťovali lidi uvízlé ve výtazích a v tunelech metra, které se bez elektřiny také zastavilo. Několik továren na západě země muselo přerušit výrobu. Blackout postihl přes 25 měst včetně největšího města Istanbulu i hlavního města Ankary. Podle turecké televize se v některých částech podařilo obnovit dodávky elektřiny už za dvě hodiny, jinde to ale trvalo daleko déle. Na obnově dodávek se podílela také vodní elektrárna Uluabat české energetické společnosti ČEZ.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.