Stanislav Novotný byl před rokem 1989 oblíbencem komunistického režimu. Coby náčelník pohraničníků na západní nepřátelské hranici s Německem byl neustále chválen. Dostával pravidelně jako odměnu za "zadržení narušitele" peníze, hodinky nebo i různá vyznamenání.

"Major JUDr. Novotný je politicky i ideově vyspělý a třídně uvědomělý důstojník. Je oddán politice strany a socialistickému zřízení. Má hluboké znalosti základů marxismu-lenismu a orientuje se v mezinárodní situaci," stojí v návrhu na vyznamenání Za zásluhy o obranu vlasti, jež dostal v roce 1986. Tato dokumentace se dochovala v jeho personálním spise v Archivu bezpečnostních složek.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Stanislav Novotný jako náčelník pohraničníků dostával odměny za "zadržení narušitele státní hranice".
  • Dříve ho za svědomitou práci chválili soudruzi, dnes premiér Bohuslav Sobotka.
  • Post náměstka pro církevní restituce ve Státním pozemkovém úřadu patří ČSSD.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.