Dnes máte poslední možnost doručit na finanční úřad plnou moc, kterou zplnomocníte svého daňového poradce ke zpracování a podání daňového přiznání za vás. Prodlouží se tím termín odevzdání až na 1. července. Pokud nevyužíváte služeb daňových poradců, je dnešní den zároveň posledním, kdy sami za sebe máte doručit přiznání k dani z příjmu. Bez sankcí tak ale můžete učinit ještě následujících pět pracovních dní, tedy do středy 8. dubna. Letos poprvé je ale platba daní z příjmů akceptována pouze na nových bankovních účtech finančních úřadů, pozor tedy na zbytečné riziko úroků z prodlení.

"Daňové přiznání lze podat a zaplatit ještě pět pracovních dní po 1. dubnu, aniž by poplatníkovi byla vyměřena pokuta. Poté už následuje sankce 0,05 procenta stanovené daně za každý další den prodlení, nejvýše však pět procent vyměřené daně. Pokuty pod 200 korun se nepředepisují. Pozor také na správné zaplacení – daň je zaplacená tehdy, kdy je připsána na účtu finančního úřadu," uvádí Blanka Štarmanová, daňová poradkyně společnosti TaxVision.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.