V záplavě zpráv o nejrůznějších blízkovýchodních konfliktech se to jen hemží novými a dalšími střety mezi různými znesvářenými stranami. Aktuální rozhodnutí Saúdské Arábie zasáhnout v Jemenu proti povstalcům z řad šíitských Hútíů, náboženské sekty, která je podle Rijádu v Jemenu podporována íránským režimem, však není jen nějakou malou nedůležitou intervencí. Nejde sice o první akci Saúdů v této hornaté a chudé zemi, právě proti Hútíům saúdský režim zasáhl naposled v roce 2009. Současná intervence – byť zatím pouze ve formě letecké kampaně – má však silnou mezinárodní dimenzi a může vést k širší konfrontaci.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Intervence Saúdské Arábie v Jemenu má silnou mezinárodní dimenzi a může vést k širší konfrontaci.
  • Přetahování Saúdů s Íránem u nich hraje prim před hrozbou Islámského státu.
  • Jenže intervence saúdskému režimu nikdy moc nešly, v Jemenu si možná kope hrob.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru