Bývá to každoročně v říjnu, ve čtvrtek v jednu hodinu po poledni. Švédská akademie vyhlásí držitele Nobelovy ceny za literaturu. Knihkupci se okamžitě začnou dívat, které laureátovy knihy se dají objednat. V posledních letech to neměla česká knihkupectví snadné. Nedostupný Patrick Modiano, žádný Mo Jen, před nimi v době vyhlášení ani žádná Herta Müllerová, skoro žádná Doris Lessingová. Když v roce 2011 dala švédská akademie Nobelovu cenu zase jednou Švédovi, opět se trefila. Kromě několika básní v časopise a ve výboru švédské poezie neměl v Česku Tomas Tranströmer, který v pátek zemřel ve věku 83 let, žádný knižní překlad.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.