Lehce prošedivělé vlasy střižené ležérně na patku, skvěle padnoucí oblek s tmavě růžovou košilí, elegantní drahé hodinky. Zřetelný pařížský přízvuk a po celou dobu lehce zvednuté obočí. Typický Francouz. Jen výběr restaurace trochu vybočuje. Ale opravdu jen trochu. Pracovní oběd uspořádal v pražské restauraci Les Moules, jež se zaměřuje na belgickou kuchyni a nejrůznější úpravy mušlí.

Guillaume Chêne (46)

Od loňského dubna je generálním ředitelem společnosti Makro Cash & Carry Česká republika a Metro Cash & Carry Slovensko.

V Česku zodpovídá za 13 velkoobchodů, které nabízejí především potravinářské spotřební zboží registrovaným obchodníkům a firmám podnikajícím v gastronomii. Na Slovensku má společnost šest obchodů. V obou zemích zaměstnává celkem 5000 lidí.

Pochází z Paříže, do Česka se pracovně dostal poprvé jako manažer prvního obchodního domu Carrefour. Pro skupinu Metro pracuje devět let, z toho téměř šest let pro české Makro.

Baví ho vodní sporty, nejvíce surfing a kitesurfing, rád běhá, lyžuje a čte knihy z oblasti politiky a ekonomie. Má českou manželku a dvě malé dcery.

Co jsme si dali v Les Moules

Belgickou rybí tomatovou polévku se čtyřmi druhy ryb a krutony

Grilovanou chobotnici na bylinkovém másle s cuketou, sušenými rajčaty a konfitovaným česnekem

Sezonní zeleninu

Perlivou vodu

Neperlivou vodu

Pečivo s máslem

Espreso

Celková útrata: 1405 korun

Usedáme k oknu vedoucímu směrem do Pařížské ulice. Guillaume Chêne pracuje už pět let v potravinářském velkoobchodě Makro, kam si jezdí podnikatelé hlavně pro čerstvé a cenově výhodné suroviny. Poslední rok firmě s 19 obchody a 5000 zaměstnanci v Česku a na Slovensku šéfuje. S kvalitním jídlem nejen obchoduje, ale sám si na něj potrpí. "Nemám vyhraněný vkus, rád zkouším nové věci. Nechávám jídlo, aby mě ohromilo," říká šestačtyřicetiletý manažer angličtinou, která v sobě nese jasné znaky francouzštiny.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.