Sektor energetiky je vážně ohrožen kvalitou a dostupností lidských zdrojů, tvrdí zpráva Nezávislé energetické komise vypracovaná už v roce 2008. „Podle této zprávy byl zájem studentů o obory vzdělání vhodné pro energetiku, stejně jako o následné uplatnění v tomto sektoru velmi nízký. Důsledkem byla zhoršující se věková struktura v sektoru a složitější obsazování volných míst s perspektivou dalšího zhoršení v následujících letech,“ konstatuje ředitelka Národního vzdělávacího fondu Miroslava Kopicová.

Podíl osob nad 50 let věku v sektoru výroby, přenosu a rozvodu elektřiny roste výrazněji než v souvisejících odvětvích nebo v celé ekonomice. Energetika ale zdaleka není v personální oblasti jediným ohroženým oborem. Lidé chybějí také v řadách středního zdravotnického personálu, ve strojírenství a v elektrotechnických oborech. Poptávka je také po stavařích.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Energetika není v personální oblasti jediným ohroženým oborem.
  • Lidé chybějí také v řadách středního zdravotnického personálu, ve strojírenství a v elektrotechnických oborech. Poptávka je také po stavařích.
  • Průmyslové podniky se snaží více spolupracovat se školami.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.