Petr Nečas ještě coby premiér odměňoval svoji tehdejší ředitelku kabinetu Janu Nagyovou (dnes Nečasovou) k milionovému ročnímu platu stejně vysokou prémií. Vysvětloval to tím, že jeho podřízení "dřou jako koně".

V neprůhledném oceňování podřízených ale zdaleka nebyl ve státní správě sám, a i proto Evropská unie trvala na tom, aby se služebním zákonem Česko přijalo i jasná pravidla. Odměny nově nesmějí přesáhnout čtvrtinu ročního příjmu a osobní hodnocení se už za letošní rok spočítá podle detailního bodovacího systému, jak je to běžné v soukromých firmách.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Státní zaměstnanci dostanou prémie na základě bodového systému.
  • Hodnotit se bude například odbornost či rychlost. Excelující úředník musí také rozumět otázkám, které jsou na něj kladeny, být tolerantní a zdvořilý.
  • Díky novému hodnocení bude také možné hlídat, zda mimořádné odměny nejsou podezřele vysoké.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.