Součástí dodávky bude komplexní řešení pro klienty, dealery a importéry, stejně jako řešení pro provozní financování, fleet management. Řešení od Arbesu reflektuje best practices IT, je SOA kompatibilní a horizontálně i vertikálně škálovatelné.

Z technologického hlediska je řešení postaveno na enterprise platformách Arbes Framework, EMC Documentum xCP a Schufa DSS. Arbes Framework v rámci projektu zajistí zejména webový portál pro práci dealerů, importérů a zákazníků UCL, Documentum pak procesní workflow včetně celého schvalování žádostí o finanční služby, a DSS Schufa kalkulační a decision engine.

Nové řešení bude pokrývat schvalování úvěrů a leasingu malým a středním podnikům, fyzickým osobám i drobným podnikatelům. Front-endové řešení bude integrováno do back-endového řešení, jehož implementace v rámci UniCredit Leasingu právě probíhá. Technologické spojení těchto řešení umožní pojišťovně optimalizovat a konsolidovat procesy, zvýšit jejich rychlost a efektivitu přenosu dat pro schvalování financování v uživatelsky přehledném a přívětivém prostředí.

Projekt byl zahájen v říjnu 2014 s horizontem plného provozu do dvou až tří let.

Související