Drama Lidská tragikomedie českého filozofa Ladislava Klímy se od roku 1991 dočkalo několika divadelních zpracování. V sobotu měla v pražském Divadle v Dlouhé premiéru inscenace Hany Burešové. Režisérka pozoruhodně inscenovala už řadu dramat zabývajících se velkými lidskými tématy, ale může se rovněž vykázat mimořádně zdařilými zpracováními veseloherních námětů. K úspěšnému pojednání Klímovy Lidské tragikomedie bylo zapotřebí spojit oba konce tohoto talentu. Podobně jako u Klímových próz je totiž i v Lidské tragikomedii groteskní komičnost vyhrocena. Navíc ji podtrhuje místy komicky šroubovaný, jindy peprně lidový jazyk.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Divadlo v Dlouhé uvedlo jednu z divadelních her Ladislava Klímy.
  • Inscenaci Lidská tragikomedie režíruje Hana Burešová.
  • Poměrně rozsáhlá hra o třech epochách je pro Divadlo v Dlouhé krácena, ale ne příliš.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.