Ve třech různých vládách byl Ivan Pilip ministrem, předsedal hned dvěma politickým stranám a v další byl místopředsedou, jako viceprezident navíc pomáhal vést Evropskou investiční banku. Jeho bohaté zkušenosti dnes využívá vládní KDU-ČSL.

Pilip lidovcům radí s ekonomickými a zahraničními tématy už od předvolební kampaně 2013, podílel se na tvorbě volebního a posléze i vládního programu. V poslední době se o něm mluví čím dál častěji, za lidovce se jako expert účastnil i nedávné koaliční rady k otázkám mýtného a elektronické evidence tržeb. „Nejde přímo o návrat na politickou scénu, nehraju žádnou politickou roli. Spíš jde o snahu využít zkušeností pro dnešní fungování KDU,“ odmítá možné ambice Pilip.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.